O NAS…


Firma Tecno Induzione srl założona została w roku 1999, zatrudnia doświadczoną kadrę pracowników z zakresu projektowania i realizacji zaawansowanych technologicznie urządzeń do nagrzewania indukcyjnego średniej i wysokiej częstotliwości.
foto_sede

Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji zadaniowych zautomatyzowanych systemów indukcyjnych pod zamówienie klienta, zwracając szczególną uwagę na wysoką jakość stosowanych rozwiązań. Zintegrowane systemy pracy urządzenia pozwalają na właściwe jego działanie oraz zapis poszczególnych parametrów obróbki cieplnej, kontroli procesu, wizyjnej i termowizyjnej, co pozwala na osiągnięcie wysokiej powtarzalności procesu. Zastosowanie rozwiązań pozwalających na obsługę serwisową w czasie rzeczywistym teleserwis, pozwala na szybką diagnostykę urządzenia oraz usunięcie niezgodności i ponowne uruchomienie produkcji. Dostępność poszczególnych komponentów urządzenia oraz kompleksowa obsługa serwisowa to dodatkowe atuty firmy.

Dodatkowo standardowe systemy indukcyjne Tecno Induzione szybko ewoluowały oraz dostosowane do indywidualnych wymagań tworzą w pełni zautomatyzowane indukcyjne systemy produkcyjne. Wyposażone w wieloosiowe sterowane numerycznie systemy CNC spełnią znaczną większość dzisiejszych i przyszłych wymagań jakościowych.

Projektujemy i instalujemy systemy indukcyjne, które są zaimplementowane w linie produkcyjną klienta za pomocą przenośników załadowczych i/lub rozładowczych, robotów, manipulatorów oraz innych elementów podających i odbierających traktowany detal.

Nasze specjalne systemy kontroli tj. systemy wizyjne oraz termowizyjne zapewniają wysoką niezawodność cyklu pracy.
Wszystkie nasze urządzenia wyposażone są w teleserwis standardowo, nie tylko na okres gwarancji, przyspieszając wstępną ewentualna diagnostykę i interwencje zdalne serwisowe. Nasza technologia indukcyjna obróbki cieplnej w gazie ochronnym wzbudziła duże zainteresowanie u naszych klientów, zwłaszcza w zastosowaniach takich jak wyżarzanie, utwardzanie wydzielinowe czy lutowanie.

Z każdym dostarczonym systemem zapewniamy bardzo precyzyjną powtarzalność procesu nagrzewania poprzez szczegółową rejestrację parametrów pracy i wszystkich innych parametrów obróbki cieplnej.

Projektujemy, produkujemy i naprawiamy induktory z lub bez koncentratorów, które służą do hartowania, wyżarzania, odprężania, ale także do innych procesów obróbki cieplnej (nagrzewania), takich jak lutowanie, topienie, formowanie, kucie i inne.

Tecno Induzione dostarcza części zamienne, transformatory, akcesoria, tyrystory, induktory i inne części, które są potrzebne w tej dziedzinie nagrzewania. Dokonujemy zmian, modyfikacji instalacji i adaptacji maszyn zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym maszyn dostarczonych przez innych dostawców.

NKN2799

Dostarczamy zaawansowane generatory tranzystorowe indukcyjne w zakresie mocy od 30 do 1500 kW w których istnieje możliwość automatycznej zmiany częstotliwości podczas używania jednego i tego samego generatora.. Generalnie większe moce generatorów, do 6000 kW są dostępne na indywidualne zapytania. Nasza innowacyjna seria o wysokiej sprawności umożliwia ciągłe i jednostajne nagrzewanie elementu obrabianego, zarówno w temperaturze pokojowej, jak i powyżej punktu Curie.

Oferujemy szeroki zakres częstotliwości roboczych od 1 do 300 kHz i umożliwiamy automatyczne przełączanie częstotliwości przy użyciu tego samego generatora. Nasze systemy produkcyjne są generalnie przeznaczone do specjalnych i indywidualnych zastosowań w przemyśle samochodowym, inżynierii naziemnej, w energetyce wiatrowej, produkcji wojskowej, produkcji wyrobów garnkowych i wyrobów z metalu.

Firma Tecno Induzione korzysta z systemu indukcyjnego uniwersalnego przeznaczonego do testów na detalach potencjalnych klientów w celu przeprowadzenia prób obróbki cieplnej. Dysponujemy wewnętrznym laboratorium badawczym, które jest wyposażone w durometry i twardościomierze Vickersa i Rockwella, przyrządy do próbkowania, pobierania i przygotowania zgładów i mikroskopu optycznego do kontroli mikrostruktury, przekątnych pomiarów odcisków i czytnika cyfrowego głębokości obróbki. W naszym laboratorium są również kamery internetowe i oprogramowanie do przechwytywania obrazów.

NKN2793

Misja

Poprzez 40 lat doświadczenia w branży nagrzewania indukcyjnego, ciągle szukamy najnowszych rozwiązań do zaimplementowania do naszych systemów indukcyjnych by zmierzyć się z ciagle rosnącymy wymaganimi rynku i klientów. Wierzymy, że technologia indukcyjna jest szybka, energooszczędna przez co bezpieczna dla środowiska i człowieka a zarazem bardzo efektywan i efektowna. Podejmujemy się stałego zaangażowania w celu osiągnięcia efektywności ekonomicznej oraz najlepszych wyników jakościowych w dziedzinie obróbki cieplnej metali.
laboratorio